Zuzka žije – ajťákuje

Rok 2016 jsem pojala ve znamení ultramaratonu. Rok 2017 mě ale zaskočil bez jasně stanovené výzvy. A já potřebuju cíl, ke kterému mířit, jinak jsem mrzutá :) Samozřejmě, že cesta je taky cíl, ale ta cesta musí někam vést. Alespoň ta moje.

DSC_1077

Každá cesta má svůj cíl

Můj svět je tvořen hlavně sportovním světem a osobním světem. Sportovní cíl roku 2017 jsem objevila záhy: dostat se v OB Rankingu do 200 místa a dokázat, že i s nedostatkem orientačního smyslu se dá něco udělat. A třeba se kvalifikovat na mistrovství republiky :)

Hledání osobního cíle

Osobní cíl se hledal těžko. Není to tak dávno, kdy jsem si stýskala, že nevím co se sebou (třeba TADY). Dost lidí mi vyjádřilo podporu, já jsem si vyslechla spoustu příběhů a přečetla jsem pár chytrejch knížek. A pak jsem se pustila do velké změny. Nejprve jsem zkusila pracovat na volné noze, ale moje představy to nesplnilo. Měla jsem dojem, že se chci ještě hodně naučit, a takhle to nepůjde. Sama sobě jsem položila pár otázek, na které jsem si upřímně odpověděla a dospěla jsem k tomu, že:

  • nechci dlouhodobě pracovat pod tlakem
  • nechci kreativně tvořit
  • potřebuju alespoň zdánlivý pocit volnosti
  • potřebuju výzvu
  • potřebuju se i v práci stále něco učit
  • chci vidinu toho, že se stále mám kam posouvat

Tak kam se vrtnout? V žádné agentuře plné dravých, proaktivních, nadšených, talentovaných, komunikativních lidí jsem pracovat nechtěla. Protože taková nejsem. Nehodím se na to. Může mě bavit pracovat s lidmi, ale mám své hranice.

Žena v IT

20170423_153049

Motivační čtení

Došla jsem k závěru, že moje dosavadní znalosti a zkušenosti neumím správně uplatnit a je nutné přistoupit k zásadní změně. Skočila jsem do toho po hlavě a přihlásila jsem se na Cleverlance Testing Akademii. Přijali mě, vybrali mě a díky tomu jsem hned zázrakem získala práci jako testerka. Uvědomuju si, že je to spíš taková „dělničina“, ale mně to stačí. Potřebuju se rozkoukat, nasát atmosféru, naučit se co nejvíc to jde. A pak se uvidí. Takže můj osobní cíl roku 2017 je jasný: stát se spokojenou ženou v IT.

Tak odvaze zdar!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Můj svět se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s