Víc disciplíny? Prosím o radu do života

Tohle není sluníčkovej post, je to článek o tom, že mám dojem, že mi něco uniká mezi prsty a já nevím jak to chytit. 

Byla jsem na konferenci #HolkyzMarketingu nasát inspiraci a energii. Atmosféra byla skvělá. Krátce k nám promluvila i Pavlína Louženská, byla to příjemná motivační řeč o tom, že málo holek působí na seniorních pozicích (v marketingu, IT a jinde) ačkoliv k tomu není důvod a jak by ráda viděla v tomto směru změnu. Prezentace holek byly inspirativní a zajímavé.

Místo motivace přišla depka

scan_20161209_142559497

Kresba pastelkou, 8. 12. 2016

Po konferenci jsem přijela domů a nemluvila jsem. Slyšela jsem příspěvky schopných a šikovných holek, ale místo toho, aby mě to motivovalo, padla na mě deka splínu. Jak se říká, ostatní holky mi nastavily zrcadlo a já měla pocit, že jsem totální neumětel.

 • Protože já nic neumím.
 • Protože nedokážu říct jedinou věc, kterou dokážu udělat pořádně.
 • Protože mi nic nejde.
 • Protože se nejsem schopná nic naučit.
 • Protože nejsem v ničem dobrá. V čemkoliv.

Připadala jsem si neschopná.

Rozkročená mezi vším a ničím

Zkusila jsem už spoustu věci, ale u ničeho jsem pořádně nevydržela. Vždy jsem dala na pocit, že to není „to pravé“. Tak jsem vystudovala práva, nedokončila marketing, pracovala jsem v advokátní kanceláři, v obchodním oddělení, provázela jsem turisty na zámku, začala jsem se učit několik cizích jazyků, ale pořádně umím jen anglicky.

Jsem věčná hledačka „toho pravého“ ale co to je a jak to poznám? Jak poznali ostatní čemu se věnovat? Jak se stane, že jste spokojeni s tím, co děláte?

Odhodlání a disciplína

Nedávno jsem přišla o práci, která ze mě ždímala všechnu energii bez jakékoliv vidiny na to, že by to někdo ocenil. Ale měla jsem tam nejlepší kolegy, jaké jsem si mohla přát. To stačilo. Pocit, že někam patřím, mi dával smysl. Ale tuhle práci už nemám, místo ní stojím před mnoha možnostmi a nevím, pro kterou se rozhodnout. Připadám si marná tou svou nerozhodností.ballet-pose-1725207_1280

Opravdu by mě zajímalo, co pomáhá ostatním k rozhodnutí o tom, čemu věnují svůj čas. Vždyť je tolik možností! Není snadné si jednu vybrat. Nebo ano? Nebo na tím zbytečně přemýšlím?

Možná si stačí říct co mě baví, co mi jde, co je reálné, a jít za tím. Nekoukat nalevo ani napravo. Jenže to bych musela věřit svému úsudku a nedat na druhé. Občas se mi to daří, ale někdy to jednoduše nejde. Takže to s tím, že mám život ve svých rukách, nebude tak růžové.

Cameron Diaz ve své Body book napsala:

„V současnosti se často hovoří o nejrůznějších „tajemstvích“ úspěchu. Ale v úspěchu není vůbec žádné tajemství! Základem každého životního úspěchu je jediná věc: disciplína. Nenapadá mě nic velkého, čeho by člověk mohl dosáhnout bez toho, aby v tom hrála zásadní úlohu vnitřní disciplína.“ 

To bude jedno velké předsevzetí do roku 2017. Víc disciplíny. Třeba to pomůže.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Můj svět se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 reakcí na Víc disciplíny? Prosím o radu do života

 1. Lída Dubinská napsal:

  Jsi skvělá. Nevěš hlavu. Koukej jenom na tenhle článek, Tvůj blog, i to je důkazem, jak schopná jsi a kolik toho umíš. :) Barevnější dny zase přijdou, vytrvej. :)

  To se mi líbí

 2. Vašek.Klom napsal:

  ano větší disciplína a vytrvalost, je klíč úspěchu ve všech směrech kterým se člověk může vydat a nenechat se odradit při prvních překážkách. Najdi odpověď na otázku co opravdu chceš? i hledání a zkoušení nových a nových věci může být cesta, která koná člověka šťastným I jeden článek na hezkém blogu je dílo…který je výsledek dobré práce!
  Umíš toho hodně moc dobře,spoustu věcí chvalitebně či výborně a co kdybys to všechno předávala někomu dál nějakému malinkému človíčkovi hmm?

  To se mi líbí

  • zuzkysvet napsal:

   Děkuju za podporu, je to tak, disciplína a odhodlání. Nový rok přináší nové výzvy :) Když bude někdy nějaký malinký človíček okolo a bude o to stát, tak mu vše jistě předám.

   To se mi líbí

 3. Pingback: Zuzka žije – ajťákuje | Zuzky svět

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s