Cyklotrek okolím Mšena, 1. 10. 2016

Cyklotreku se účastním vždycky na podzim a je to vedle Barokomaratonu další akce, kde je snad pokaždé pěkně, organizátoři jsou milí a příjemný výlet je zaručen :)

dsc_0600

Pro koho je Cyklotrek?

Kdo se rád občas projede na kole, má rád Kokořínsko, chce objevovat nová místa a užít si fajn den venku, ten nesmí Cyklotrek minout. Nepotřebujete nic než nějakého parťáka do dvojice, kolo a hodí se i buzola. Vše ostatní dostanete na startu, tedy

  • mapu
  • popisy kontrol
  • šifru

Záleží na vás, jestli zvolíte kategorii Chrti (kde jedete na výkon), nebo Romantici (kde jedete na zážitek). V 9:00 zazní start a můžete vyrazit vstříc kontrolám, které jste se rozhodli navštívit.

Organizátoři si dávají s výběrem kontrol každý rok záležet. Takže se můžete podívat ke Kamennému stolu, reliéfu Krista, k vesnické kapličce, studánce v lese, ale také jsou tu kontroly se symbolem „kapříka“, které značí, že se suchou nohou je nezískáte.

Výkon KoPr týmu

S Honzou nejsme úplně sehraný tým, co se týká spolupráce v závodě, takže jsme si dopředu nastavili pravidla: já vymýšlím trasu, on naviguje (a luští šifru). A hned na první kontrolu jsme vyjeli blbě.

Můj úkol byl jednoduchý. S ohledem na to, že jsme toho na kolech letos moc nenajezdili, strategie plánování trasy byla jasná: vyhnout se všem kontrolám s písmenem „V“ jako „vrchol“ :) A zbylé kontroly nějak poskládat po sobě, abychom posbírali všechny „K“ jako „kapličky“ a „S“ jako „skalní útvary“ a další pěkné kontroly, které potkáme.

dsc_0604

Skalní stůl se nachází v lese mezi obcemi Jestřebice a Dobřeň.

Protože jsme Romantici, odpolední siestu jsme si užili v obci Kokořín a při pojídání poháru jsme luštili (bezvýsledně) šifru. Vůbec to nevadilo, do cíle jsme se vrátili v 16:26, v nohách bezmála 60 kilometrů a s sebou zážitek z dalšího pohodového Cyklotreku. Díky moc.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s