Budečské Svatováclavské slavnosti 2016

„Volný den uprostřed pracovního týdne je potřeba využít s rozmyslem. Nechce to žádné dlouhé cestování. Nejlepší by bylo mít něco pěkného v „doběhové“ vzdálenosti.“ Tak nějak jsme přemýšleli ve středu ráno nad tím, jak strávíme volný den. Naštěstí na Budči u nedalekých Zákolan se konal už 12. ročník Svatováclavských slavností. Z Kralup je to necelých 10 km, tak jsme se na tu slávu zaběhli podívat.

Vzhledem k tomu, že Zákolany mají nějakých 540 obyvatel, nečekali jsme žádnou velkou slávu, ale pár stánků, u kterých se na chvilku zastavíme, než poběžíme zpět. Mýlili jsme se velice.

dsc_0580

Svatováclavské slavnosti u rotundy na Budči

Místní slavnosti přilákaly desítky návštěvníků a zaslouženě! Stánků bylo dostatek a jejich nabídka široka, mohli jste si koupit keramiku, svíčky, ručně šité zástěry, ale také domácí koláče a medovinu. Na každého dýchla rodinná atmosféra celé akce, na kterou určitě nezapomenou mnohé děti,  které si tu mohly vyrobit dřevěné  meče, pomoct kováři, nebo se zapojit do slaměnné bitvy.

 

My jsme si obešli stánky, koupili štěstíčko, svatováclavské koláče, víno a burčák, poleželi jsme si na trávě a užili jsme si sluníčka. Pak jsme počkali, až přijde průvod svatého Václava a zase jsme pelášili zpět do Kralup :)

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Sportovní svět se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s