Baroko maraton 2016

Dá se říct, že Baroko maraton je taková záříjová stálice. Letos se v Plasech konal již 9. ročník, a tak se louka kousek od kláštera Plasy opět změnila v běžecké zázemí.

Nevím, kolik organizátoři platí za to, aby měli na závody pěkné počasí, ale vyplácí se to. Baroko maraton je i přes čím dál vyšší účast jedním z nejpřátelštějších závodů roku a navrch je skoro vždycky krásně :)

Zázemí pro běžce i fanoušky

Pro závodníky byly připraveny stánky s běžeckými potřebami a občerstvením, děti se mohly vyřádit na skákacím hradu. Pro běžce byly k dispozici šatny a úschovna batohů, po závodě pak jako obvykle občerstvení zdarma.

Koncetrace veškerého zázemí do jednoho místa je skvělým nápadem i z toho důvodu, že všichni, kteří se pohybují v zázemí, mají nadohled cílovou rovinku a kdykoliv mají chuť, mohou povzbuzovat finišující běžce. A na Baroku se povzbuzuje hodně.

O trati

Trasa vede pěkným terénem s několika stoupáními, lesními a polními cestami, s minimem po asfaltu. Značení je dostatečné. Rozhodně bych chtěla vyzdvihnout časté občerstovačky, ideálně zásobené. Na půlmaratonu jich bylo 5, poslední cca 2 kilometry před cílem, dobrovolníci byli velmi milí a vše klapalo.

Můj Baroko půlmaraton

Jsem běžkyně sólistka, starty mám rychlejší, takže na začátku vždycky prchám vpřed, abych běžela s komfortní zónou kolem sebe. Takže jsem si letos na startu stoupla víc dopředu.

Chtěla jsem běžet čas pod 2 hodiny. V polovině závodu jsem si spočítala, že jsem schopná to pod dvě hodiny v pohodě doběhnout, jenže jsem se tím nezdravě uklidnila a zpomalila jsem víc než bylo zdrávo a v pohodě už to nebylo. Na závěrečných sebězích (moje silná zbraň) jsem to už nezachránila a čas 2:00:04 je tedy konečný. No co už, měla jsem víc chtít :) Zážitek ze závodu mi to nezkazilo, přijela jsem si to užít.

v-cili

Mám to za sebou

Co mě nebavilo

Na trati mě iritovali někteří rádoby-chrti, kteří bezohledně předbíhali tak, že se zařadili těsně před předběhnutého, který musel tím pádem nutně zpomalit nebo vybočit z cesty, pokud chtěl předejít srážce.

Míjel mě běžec, který hulákal na svého kamaráda, jakou udělal chybu, že ho předběhl. Takhle je moc vepředu a nemůže kochat pohledem na 4 hezké běžkyně před sebou. Ehm. Nevím proč, ale nelichotilo mi to.

Nejvíc mě ale pohoršil chlápek, který si dal gel ze svých zásob a prázdný obal úplně bez zábran vyhodil na trati, mimo občerstovačku, na zem. Když si ten gel byl schopný donést až tak daleko, tak by ho snad neubylo, kdyby donesl do cíle prázdný obal. Nebo alespoň na nejbližší občerstovačku, bylo jich přece dost. Fuj.

Tohle ale nejsou věci, které by šly na vrub organizátorům, kteří jsou skvělí, nápomocní a pro letošek zajistili i suprovou tombolu :) Díky moc za organizaci!!

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Sportovní svět se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Baroko maraton 2016

  1. Pingback: Termínovka: září 2016 | Zuzky svět

  2. Pingback: Cyklotrek okolím Mšena, 1. 10. 2016 | Zuzky svět

  3. Pingback: 7 běžeckých závodů roku 2017, které stojí za to absolvovat | Zuzky svět

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s